Evde Kalıcı Oje Çıkarma Rehberi
1 ay önce
1 ay önce

Evde Kalıcı Oje Çıkarma Rehberi

Evde Kalıcı Oje Çıkarma Rehberi

 

Kişisel bakımda en önemli noktalardan biri temiz ve bakımlı tırnaklar. Ancak sürekli oje değiştirmek bir süre sonra yorucu bir hal alabiliyor. Ojeler sadece belirli bir süre tırnaktaki kusursuz görünümlerini koruyabiliyor. Ardından rengi silinebiliyor ya da sararma yapabiliyor. Temiz oje görünümünü koruyabilmek için ise kalıcı oje uygulaması kadınların imdadına yetişiyor.

 

Kalıcı oje çıkarmak için ihtiyacımız olan malzemeler neler?

 

Koyu tonlarda kalıcılığı yüksek oje evde nasıl çıkar? Aslında bu sorunun yanıtı oldukça basit. Ancak öncelikle kullanılacak malzemeleri bilmek önemli. Evimizde kalıcı oje çıkarmak için ihtiyacımız olan malzemelerin aslında oldukça basit olduğunu hatırlatmak isteriz. Pamuk, aseton, törpü, alüminyum folyo ve nemlendirici bizim için bu tip ojeleri çıkarmada yardımcı elemanlar olacaktır.

 

Ojeyi törpülemekle işe başlayın

 

Kalıcılığı yüksek ojenin formülü, normal ojelerden daha farklıdır. Oje uygulanırken birçok farklı işlemden geçtiği için, arındırma işlemine direkt klasik ojelerde olduğu gibi asetonla başlamak işe pek yaramaz. Bu nedenle tırnaklarınızın üstündeki ojeyi hafifçe törpülemekle işe başlayabilirsiniz. Ancak bunu yaparken dikkatli olmanızı ve ojenizi nazikçe törpülemenizi öneriyoruz. Aksi halde tırnaklarınıza zarar verebilirsiniz.

 

Tırnaklarınızı pamuklara sarın, ardından pamukları alüminyum folyo ile birleştirin

Parçalara ayırmış olduğunuz pamuklara aseton döküp tırnaklarınızın üzerine yerleştirin. Daha sonra önceden her bir parmağınız için hazırladığınız alüminyum folyoları pamukların üzerine sarın. Bu şekilde asetonlu pamukları tırnaklarınızda 30 dakika civarı bekletin.

 

Nemlendirici uygulamayı ihmal etmeyin

 

Evde kalıcılığı yüksek ojeleri temizlemek için hazırladığımız listemizin final adımına geldik. Tırnaklarınızı törpüledikten ve uzun süre asetonda beklettikten sonra tırnaklar kalıcı ojeden arındı. Buraya kadar her şey harika. Ancak kalıcı oje temizliğinden sonraki en önemli adım tırnakların ve tırnak etlerinin beslenmesi ve nemlenmesi. Bunun için ise mutlaka bir el kremi uygulamak önemli. Argan yağı, hindistan cevizi yağı ve gliserin içeren bir el kremi tırnaklarınıza ojenin ardından gereken bakımı sağlayacaktır. Kremi tırnaklarınızın üzerine ve tırnak etlerinize uygulayıp bir süre bu şekilde bekletebilirsiniz. Bu adımdan sonra tırnaklarınızın tamamen arınmış ve nemlenmiş olduğunu fark edeceksiniz.

Paylaşın