Gece kıyafeti nasıl muhafaza edilir?
8 ay önce
8 ay önce

Gece kıyafeti nasıl muhafaza edilir?

Gece kıyafeti nasıl muhafaza edilir?

Özel günlerimizde giydiğimiz abiye kıyafetlerimiz aslında hassas giysilerdir. Bu yüzden onları giyerken de saklarken de çok dikkatli olmalıyız.Abiye kıyafetlerimizi saklarken dikkat etmemiz gereken ilk şey, onların nemsiz, tozsuz ve pastan uzak  yerlerde muhafaza edilmelidir. Bu yüzden kıyafetlerimizin saklanırken mutlaka naylon poşetler veya naylon ve fermuarlı elbise kılıfları ile dolaplara kaldırılmaları gerekir.

İkinci önemli nokta ise gece kıyafeti olarak da adlandırılan bu kıyafetlerin mutlaka asarak saklanması gerekir. Asmadığımız takdirde bu giysiler kırışmakta ve özelliklerini kaybetmektedir. Kırışık bir kıyafeti tekrar giymek sizin için istenmeyen bir durum olacaktır.Ayrıca ütülemek isteniz bile sizin için ayrıca bir zaman kaybı yaratacak bir durum ortaya çıkmaktadır. Bu sebeple bu tür kıyafetlerimizi özellikle askıya asarak saklamak kullanım açısından fayda sağlayacaktır.

Bunun dışında askıya astığımız elbiselerin boyları kimi zaman uzun kimi zamanda kısa olabilmektedir. Kısa elbiselerde sorun olmamakta ancak uzun elbiselerin asıldığı askıların elbisenin boyu kadar yüksek olması gerekir. Aksi halde elbisenin etekleri kırışabilmektedir.

Gece kıyafetleri genelde bir kere giyilmez. Daha sonraki özel günler ve geceler için giyilmek üzere saklanmak istenir. Ancak genelde yapılan bir hata vardır. Giyilen bir boyunca kıyafet özel gün veya gece bittikten sonra, çıkartılır ve temizlenmeden askıya asılır. Gece üzerinizde olan ve muhtemelen terlediğimiz için lekelenmiş olan kıyafetin kuru temizleme aracılığı ile ter, içecek ve yiyecek gibi lekelerden arındırılarak bir daha ki kullanıma hazırlanmalıdır. Aksi taktirde bir dahaki kullanımında lekeli ve dolayısıyla göze hoş görünmeyen bir kıyafeti giymek durumunda kalırsınız.

 

Paylaşın