Güneş Lekeleri Artık Dert Değil İşte Harika Bir Maske
8 ay önce
8 ay önce

Güneş Lekeleri Artık Dert Değil İşte Harika Bir Maske

Güneş Lekeleri Artık Dert Değil İşte Harika Bir Maske

 

Biz kadınlar yaz aylarının yaklaşmasıyla güneşle daha çok temas içesinde bulunacağız ve oluşan güneş lekelerinden nasıl kurtuluruz?
Güneş lekeleri için maske yapımı,
Malzemeler,
2 yemek kaşığı yulaf unu, karbonat, limon , gül yağı
Hazırlanışı
2 yemek kaşığı yulaf unu, 1 çay kaşığı karbonat, 1 yemek kaşığı limon, 2 yemek kaşığı gül yağını bir kap da karıştırın karışım lapa kıvama gelene kadar devam edin daha sonra güneş lekesi bulunan kısımlara uygulayın on beş dakika bekletin ve bu işlemi haftada bir kez uygulayın.
Bir başka güneş lekeleri maskesi ise,

Malzemeler,
Yarım Kavun , 1 adet elma, 1 fincan şarap, iki yemek kaşığı, toz şeker

Hazırlanışı
yarım kavunun iç kısmını ve bir adet elmayı bir kabın içerisine rendeleyin. Sonra üzerine iki yemek kaşığı toz şeker ve bir fincan şarap ilave edin. Bu hazırlamış olduğunuz karışımı bir kavanoza koyun ve güneş gören bir yerde 10 gün kadar bekletin. 10 gün boyunca beklemiş olan bu karışımı temiz bir tülbentle süzün. Her gün temiz cildinize (makyajsız ) pamukla uygulayın ve bir süre sonra güneş lekelerinizin yok olduğunu gözlemleyeceksiniz.

Özellikle kış aylarında uygulamanızı tavsiye ettiğimiz bir başka güneş lekelerine karşı maskenin yapılışı ise;
Malzemeler,
Yumurta, limon, süt , yoğurt
Hazırlanışı
1 adet yumurtanın kabuğu robottan geçirilir ve ince ince olana kadar kesilir ve daha sonra 2 çay kaşığı limon suyu, 2 yemek kaşığı süt , 1 tatlı kaşığı yoğurdu yumurta kabuklarının üzerine ilave edin ve karıştırın. Bu karışımı beş dakika üzeri kapalı olarak bekletin. Daha sonra lekeli bölgelerinize uygulayın.
Not : Bu maske kış aylarında haftada iki kez uygulanabilir yaz aylarında uygulanması tavsiye edilmez çünkü maske uyguladığımız cildi güneşten korumak gerekir.

Paylaşın