Günlük Doğru Cilt Bakımı Nasıl Yapılır ?
8 ay önce
8 ay önce

Günlük Doğru Cilt Bakımı Nasıl Yapılır ?

Günlük Doğru Cilt Bakımı Nasıl Yapılır ?

 

Cilt bakımını biz kadınlar yapmadan önce cildinizi mutlaka temizlemeniz gerekir çünkü cilt bakımı temiz cilde uygulanır eğer makyajlı bir cilde cilt bakımı yapmaya çalışırsanız hiç bir etkisi olmaz bu yüzden cilt tipinize uygun tonik makyaj temizleme jelleri veya sabun ile cildinizi temizleyin. Temizlediğiniz cildinize cilt tipinize uygun bir tonik yardımı ile gözeneklerinizi sıkılaştırın. Haftada iki kez cildinize peeling yaparak cildinizde bulunan ölü deriyi atın ve daha canlılık kazanan cildinize kavuşun peeling işlemini her gün tekrarlarsanız cildiniz tahriş olur mutlaka haftada en fazla iki kez uygulayın.

Cilt temizliğin sadece su ve sabun yeterli değildir Çünkü su ve sabun cildinizdeki siyah noktalara ve sivilcelere neden olan yağsı dokuyu atmaya yeterli değildir. Bu yüzden cildinizi mutlaka cilt tipinize uygun bir tonik yardımı ile temizleyerek gözeneklerin açılmasını sağlayın. Cilt bakında en önemli unsur hergün uygulayacağınız en güzel cilt bakımı makyajsız temiz bir cilttir bu yüzden makyajınızı temizlemeden kesinlikle uyumayın makyaj cildinizdeki gözeneklerin kapatır ve kapanan gözeneklerde yağ oluşumuna neden olur.

Makyaj temizleme ürünleri ile sadece makyajınızı temizlemek yeterli değildir çünkü bu ürünler sadece makyajın temizlenmesini sağlar aslında ihtiyacımız olan gözeneklerin de açılmasıdır. Bu yüzden makyaj temizleme ürünlerinin yanı sıra her gün yüz temizleme ürünü de kullanmak gerekmektedir. Etkili bir günlük cilt bakımı yapmak istiyorsanız, 1. Cildinize uygun ürünler tercih edin. aksi taktirde cildiniz zarar görebilir. Hassas bir cilde sahipseniz bitkisel ürünleri kullanın. 2. Yüzünüzde hassas bölgeler olan göz çevresi ve dudaklarınıza özel bakım uygulayın. dudaklarınıza nemlendirici sürerek yumuşaklığini ve nem değerinin artmasını sağlayın 3. Cildinizi nazikçe temizleyin. Yıkadığınız yüzünüzü sert bir havlu yerine hafif dokunaşlarla havlu peçete ile kurutun. 4. Dış etkenlere ( hava, toz, sigara vb.) karşı cildinizi koruyun.

Paylaşın