Kadınlar için kaş ekimi nasıl olmalıdır
8 ay önce
8 ay önce

Kadınlar için kaş ekimi nasıl olmalıdır

Kadınlar için kaş ekimi nasıl olmalıdır

 

Kadınlarda kaş seyrekliği görülebilen bir durumdur. Kaşlarının seyrek olması veya bazı sebeplerle dökülmüş olması nedeniyle kadınlar kaş ekimi yöntemine başvurabilmektedirler. Bu yazımızda kaş ekimi nedir? Nasıl uygulanır? Biraz bunlardan bahsedeceğiz.

Kaş ekimi şu şekilde gerçekleştirilir. Kaş ekiminde ense bölgesindeki kıllardan yararlanılmaktadır. Bu bölgedeki 10cm-2cm’lik alandan alınan kıl köklerinden yararlanılacağı için, burası uyuşturulur. Bu uyuşturma işlemi kesinlikle ağrılı bir işlem değildir. Uyuşturma işlemi gerçekleştikten sonra kıl kökleri özenle toplanır ve bir sıvı içerisine alınarak bekletilir. Kıl kökleri özel bir sıvının içinde bekletilirken, kişinin ekim yapılacak kaş bölgesi uyuşturularak kaş ekimi için hazırlanır. Uyuşturmaların sebebi uygulama sırasında kişinin ağrı ve acı hissetmemesini sağlamaktır.

Uyuşturma işlemi tamamlandıktan sonra kaş bölgesinde milimetrik küçük alanlar açılır ve enseden alınan kıl kökleri açılan bu bölgelere tek tek yerleştirilerek kaş ekimi sağlanmış olur. Kaş ekiminin elbette doğal görünümlü olması gerekir. Bunun için ise dikkat edilmesi gereken nokta, enseden alınan kıl köklerinin ince ve tekil kıl kökleri olmasıdır. Ayrıca ekim sırasında kıl köklerinin orijinal kaşın gidişatı yönünde ekilmesi doğal bir sonuç elde etmek adına önemlidir. Eğer bu iki kurala dikkat edilirse işlem sonrası kimse kişide kaş ekimi yönteminin kullanıldığını anlamaz.

Ekilen kaşarlın çoğu iki ay içerisinde çıkmaya başlar. Bu süreç altı ay gibi bir süre sonunda tamamlanmış olur. Ekilen kaşların dökülmesi veya küsmesi gibi bir durum söz konusu değildir. Ekilen kaşları kişi istediği gibi şekil verdirebilir. Bunda herhangi bir problem yaşanmaz. Kaş ekimi işlemi 1-2 saat gibi kısa bir sürede gerçekleştirilir ve kişi işlemden hemen sonra sosyal hayatına rahatlıkla devam edebilir.

Paylaşın